середу, 30 червня 2021 р.

 

26 червня - Міжнародний день боротьби з наркоманією та незаконним розповсюдженням наркотиків.

Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг вже налічує більше ста років.  Ця проблема вразила всі без виключення країни. За даними ООН, кількість людей, що мають залежність в світі – більше 200 млн. осіб.

В Україні налічується до 425 тисяч споживачів ін’єкційних наркотиків, третина з них – жінки.

Особливо проблема наркоманії в Україні

стосується молоді, за даними міністерства охорони здоров’я, кожен п’ятий підліток у віці 14 років вже пробував наркотики. Переважна кількість наркозалежних – це молоді люди у віці до 24-ох років, які, по суті, і є генофондом нації.

Як стверджують лікарі, наркоманія – це соціальна проблема, яка має стояти на першому місці.
Наркоманія – це Ахіллесова п’ята не одної людини, це проблема України вцілому. Вирішення проблеми наркоманії означає позбутися майже половини проблем, які постають перед державою та суспільством. Це першочергове завдання органів державної влади та громадян.


Чим шкідлива наркоманія? Чим вона страшна? По-перше, якщо хворий не буде лікуватися, не змінить свого способу життя, то його організм швидко почне руйнуватись. Під дією наркотиків згорають нервові клітини, різко знижуються захисні реакції організму, людина швидко піддається захворюванням. По-друге, наркомани не є повноцінними членами суспільства. Загальна деградація особистості починається в 15-20 разів швидше, ніж від алкоголю. Наркоман стає черствим, егоїстичним, дріб’язковим, дратівливим, йому байдужа доля близьких людей. Особливо згубно діють наркотики на підлітків і жіночий організм. По-третє, наркомани - потенційні злочинці. Будь-яким шляхом наркоман намагається отримати свою дозу наркотику. Час, енергія йдуть на те, щоб дістати сам препарат або гроші на його придбання. Для досягнення цієї мети вони йдуть на все: брехню, насильство, крадіжки і навіть на вбивство. В свою чергу і самі наркотики збуджують агресивність. Інколи, не маючи сили переносити „ наркотичний голод”, наркомани намагаються покінчити із собою.

Ми хочемо сказати: якщо тобі будуть пропонувати наркотики згадай про це… Типова помилка в тому, що начебто наркоман може взяти себе в руки і припинити прийом наркотиків в будь-яку хвилину. Формула „Я попробую і кину ” – найпоширеніша пастка. Ні під яким видом, ні під якою пропозицією, ні через цікавість, сміливість чи з почуття товариськості - не вживайте наркотики! Пам’ятайте, що це не солодке заняття, не приємне проведення часу, а хвороба, яка майже не виліковується: страшна, виснажлива, руйнуюча!

З метою антинаркомаційної пропаганди у відділі обслуговування дітей та юнацтва проведено інформаційну годину «Наркоманія: знання проти ілюзій».

Немає коментарів: